Cena Vojtecha Löfflera – VO 2024


Výstava v Múzeu Vojtecha Löfflera v Košiciach

Už po štvrtýkrát sa naši žiaci zapojili do prestížnej košickej výtvarnej súťaže o Cenu Vojtecha Löfflera, ktorú organizuje mesto Košice. Konkurencia bola veľmi veľká. Tento rok zaznamenali organizátori mimoriadny záujem, s účasťou 756 výtvarných prác.
Na výstave v múzeu budú vystavené ocenené práce v jednotlivých kategóriách, ako aj práce, ktoré síce nezískali víťazné miesta, ale porota sa rozhodla na základe umeleckého stvárnenia a talentu vystaviť ich pre verejnosť spolu s tými ocenenými.
Slávnostné otvorenie výstavy sa uskutoční 23. 5. 2024 o 16.00 hod. v Múzeu Vojtecha Löfflera na Alžbetinej 20 v Košiciach. Z našej školy budú v galérii svoje práce vystavovať :
Karol K. (3.kategória žiaci 1-4 ročník ZŠ) kresbu: „Dóm sv. Alžbety“ , Galina M. (4. kategória 5-8 ročník ZŠ ) karikatúru: ,,Willem Dafoe – Karikatúra.“ a Terézia V. (4.kategória 5-9 ročník ZŠ) maľbu : Cestou vlakom a z ateliéru uč. T. Čepka : Barbora B. (4. kategória 5-8 ročník ZŠ ) maľbu – „Vonku je tma, vidím svoj odraz“ a Juliana B. (4. kategória 5-8 ročník ZŠ ) maľbu: „V letný deň ulica ožíva“ a z ateliéru uč. Z. Kundláková Barbora P. (4. kategória 5-8 ročník ZŠ ) maľbu : „ Karikatúra – stratený vo farbách“
Našim žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme im za skvelú reprezentáciu školy.